Gry planszowe za darmo z IPN

W Polsce od paru lat widać rosnące zainteresowanie grami planszowymi, szczególnie historycznymi, które bawią, inspirują do samodzielnych poszukiwań, a często także rozwijają wiedzę. Jednak nie wszystkie nadają się do wykorzystania podczas zajęć w szkole. W roku 2009 tworzeniem planszowych gier historycznych dla celów edukacyjnych zajął się zespół pracowników Biura Edukacji Publicznej IPN.

Realizując naszą misję, staramy się, by w każdym pudełku można było znaleźć nie tylko ciekawą grę o prostych zasadach, ale także opracowanie tematu, przygotowane ze szczególną starannością przez historyków, a także – tam gdzie było to możliwe – oprawę dydaktyczną. Tak wydane gry edukacyjne IPN od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością i są chętnie kupowane przez graczy z całego świata, czego najlepszym przykładem jest „Kolejka”.

Otrzymujemy wiele zapytań od nauczycieli, którzy chcieliby realizować projekty edukacyjne na podstawie gier IPN, ale nie mają potrzebnych na to funduszy. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu, chcemy zaproponować darmowe egzemplarze na potrzeby projektów szkolnych. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie pisma, opatrzonego podpisem dyrektora oraz pieczątką szkoły, z krótkim opisem projektu (np. turnieju gry „303”) na adres: dr Andrzej Zawistowski, dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN, Wołoska 7, 02-675 Warszawa.

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi grami:

Gry rodzinne:

Gry edukacyjne:

Każda prośba będzie analizowana i – w miarę możliwości – realizowana.

Źródło: http://ipn.znadplanszy.pl/2015/04/27/gry-ipn-za-darmo-i-bez-kartek/