Mistrzostwa Szkół w Pomysłówkę

25 lutego 2015 roku w Sztumskim Centrum Kultury odbyły się Mistrzostwa Szkół w Pomysłówkę. Organizatorem mistrzostw był Klub Gier Planszowych Pionkolandia wraz z Goliath Games Polska. Wystartowało w nich 64 uczniów z 20 szkół z województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurkiego. 

Po uroczystym przywitaniu gości przez Piotra Milewskiego reprezentanta firmy Goliath i omówieniu zasad rywalizacji i przystąpiono do losowania stolików. Każdy z graczy rozegrał cztery partie eliminacyjne. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono najlepszą szesnastkę półfinalistów, a z nich czterech finalistów w składzie: Zuzanna Chrust ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Malborka, Antonina Klimkowska ze Szkoły Podstawowej ze Startego Targu, Sandra Czechowska z Gimnazjum Nr 1 ze Sztumu oraz Ewelina Kucharska z Gimnazjum z Ryjewa.

Mistrzynią w grze Pomysłówka została Sandra Czechowska. Dla wszystkich uczestników turnieju firma Goliath Games ufundowała wspaniałe gry.

Podczas zawodów odbyła się prezentacja gry Triminos oraz pokaz układania patyczków Stick Storm.

Dodatkową atrakcją mistrzostw były turniej w Pomysłówkę dla nauczycieli, który wygrała Magdalena Kozakiewicz nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu. Wszyscy nauczycieli uczestniczyli również w warsztaty o wykorzystaniu gier w edukacji.

Reprezentacji 20 szkół w Mistrzostwach Pomysłówka