Pionkolandia na Mistrzostwach Polski w Superfarmera w Warszawie

9 czerwca 2015 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się IV Ogólnopolski finał w Superfarmera, których organizatorem było Wydawnictwo Granna.  Wystartowało w nich około 140 uczniów z ponad 40 szkół z całej Polski. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwali wolontariusze z Klubu Gier Planszowych Pionkolandia ze Sztumu.

Po uroczystym przywitaniu gości mogliśmy obejrzeć krótki film o historii powstania gry Superfarmer. Warto dodać że grę wymyślił polski matematyk Karol Borsuk w 1943 roku pod nazwą „Hodowla zwierzątek”. Po filmie  omówiono zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stolików. Każdy z graczy rozegrał po sześć gier. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono najlepszą czwórkę finalistów: Julia Dziedzic z Zespołu Szkół nr 1 w Ropczycach, Krzysztof Świątek z Gimnazjum Nr 3 w Malborku, Sandra Czechowska z Gimnazjum Nr 1 Sztum oraz Szymon Cyganowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Malborku.

Gra trwała dość długo, wilki i lisy często wpadały i zjadały zwierzęta, w końcu tytuł SUPERFARMERA uzyskała Sandra Czechowska z Gimnazjum Nr 1 Sztum. Dla wszystkich uczestników turnieju firma GRANNA ufundowała drobne nagrody, a dla czwórki finalistów wspaniałe gry.

Podczas zawodów 6 uczniów odebrało nagrody specjalne za najciekawszy strój Superfarmera

Turniej odbył się w super atmosferze i świetnej scenerii. Uczestnicy grali pod skrzydłem ogromnego samolotu Liberator.