Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego “Graj, opowiadaj i pisz ze Story Cubes”

rory-39 czerwca 2014 roku poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Graj, opowiadaj i pisz ze Story Cubes”. Organizatorem konkursu był Klub Gier Planszowych Pionkolandia oraz Rebel Centrum Gier.  Patrona medialny sparowały: Świat Gier Planszowych, Dziennik Bałtycki, oraz serwis Board Times.

Celem konkursu było rozwijanie literackich zamiłowań uczniów, trening pomysłowości i rozbudzanie wyobraźni, promowanie uczniów uzdolnionych literacko oraz popularyzowanie gier planszowych jako narzędzia edukacji.

Do konkursu zgłosiło się 50 szkół z całej Polski, 35 szkół podstawowych i 15 szkół gimnazjalnych. Przesłano dokładnie 89 prac. 60 to prace ze szkół podstawowych a 29 ze szkół gimnazjalnych.

Zwycięskie prace.

Na poziomie szkół podstawowych wygrała praca  Michała Fijałkowskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupsku pod tytułem Pechowy piątek, która podejmowała wydawałoby się, że banalny temat szkoły, jednak w sposób ciekawy i humorystyczny.

Z prac gimnazjalnych najlepszą okazała się praca Aleksandry Mikołajczak z Gimnazjum w Dzierzgoniu pod tytułem „Zabójca ciemności”, która wyróżniła się spośród innych nietypowym narratorem – latarką.

Jury konkursowe po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi pracami postanowiło nagrodzić następujące prace.

W kategorii Gimnazjum:

  1. Aleksandra Mikołajczak – Gimnazjum w Dzierzgoniu
  2. Łucja Budzowska – Gimnazjum Nr 1 w Sztumie
  3. Aleksandra Hallmann – I Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku

W kategorii Szkoły Podstawowe:

  1. Michał Fijałkowski – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Słupsku
  2. Julia Grodzka – Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 18 we Wrocławiu
  3. Aleksandra Zdziennicka – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sztumie

Wyróżnienia w  kategorii Gimnazjum:

  • Olga Chrzanowska – Gimnazjum Nr 29 w Poznaniu
  • Kacper Nagrodzki – Gimnazjum Nr 3 w Malborku
  • Adam Leczkowski – Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie
  • Michalina Nenczak – Gimnazjum Nr 1 w Sztumie

 Wyróżnienia w  kategorii Szkoły Podstawowe:

  • Paulina Run – Szkoła Podstawowa Nr 306 w Warszawie
  • Igor Musznicki – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Słupsku
  • Tomasz Naklicki – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Malborku
  • Karolina Kulińska – Szkoła Podstawowa Nr 27 w Gdańsku
  • Szymon Zieliński – Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu

Nagrodami w konkursie były gry planszowe ufundowane przez Wydawnictwo Rebel.pl

Szkoła Podstawowa

  1. Mały Książę
  2. Amber
  3. Jungle Speed Safari

4.-7. (wyróżnienia) – Story Cubes

Gimnazjum

  1. Time Line
  2. Slavika
  3. Jungle Speed

4.-7. (wyróżnienia)- Story Cubes

 

Szkoły, które uczestniczyły w konkursie.

  • Szkoła Podstawowa w Warcinie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi Malbork
  • Zespół Szkół Katolickich im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie
  • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 w Gdańsku
  • Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu
  • Zespół Szkół w Czerninie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im,gen Stanisława Sosabowskiego w Kaliszu
  • Szkoła Podstawowa nr 27 Gdańsk
  • Gimnazjum nr 1 w Sztumie
  • Szkoła Podstawowa nr 6 Elbląg
  • Gimnazjum nr 11 im. Obrońców Westerplatte z Gdańska
  • Happy Kids Osowa z Gdańska
  • I Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku
  • Gimnazjum nr 3 Malbork
  • Szkoła Podstawowa nr 8 Malbork
  • Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Bogatynia
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim
  • Szkoła Podstawowa im. Franciszka Jujki w Starym Targu
  • I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku
  • Szkoła Podstawowa nr 306 Warszawa
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 Poznań
  • Gimnazjum w Nowym Dworze
  • Kwidzyńskim
  • Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Słowiku Zgierz
  • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha w Zespole Szkół Nr 116 Warszawa
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach
  • Szkoła Podstawowa w Paczynie
  • Szkoła Podstawowa im Józefa Wybickiego Rumia
  • Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Wróblowicach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 Strzelce Opolskie
  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu
  • Zespół szkolno przedszkolny Kamieńsk
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa Gościcicinie
  • ZSzO publiczne Gimnazjum
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Otłowcu
  • Szkoła Podstawowa im.mjr Henryka Dobrzańskiego Morawy
  • Gimnazjum Sportowe w Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Lokomotywa z Sopotu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 18 Wrocław
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sztumie
  • Gimnazjum w Starym Targu