Szkolny konkurs Story Cubes

maxresdefault

Zwycięskie prace w konkursie Story Cubes w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sztumie

Klasa IV – Kinga Padała

Klasa V – Amelia Nowosielska

Klasa VI – Tamara Mielniczek

Zwycięskie prace:

Opowieść Ewki

Hejka, jestem Ewka! Mam 23 lata i pełną głowę nowych pomysłów. Dziś opowiem wam o dniu dziwnego telefonu. Zaczęło to się tak, że zadzwoniła do mnie siostra i zaczęła opowiadać:
– Cześć, jest ekstra! Przed chwilą dostałam sms, że wygrałam wycieczkę do Egiptu dla dwóch osób! Pojedziesz ze mną?
– No jasne!- odpowiedziałem z podekscytowaniem.
Tak to się zaczęło.

Pojechałyśmy do Egiptu i zaczęłyśmy zwiedzać Sfinksa i piramidę. Znajdowało się tam takie dziwne, starożytne liczydło, było naprawdę super, ale jak Kaśka, moja siostra, pokazała mi mumię i mnie przestraszyła, to normalnie miałam ochotę wrzucić jej skorpiona do spodni.

Wróciłyśmy do domu. Poszłyśmy nad naszą wielką fontannę, nad którą chodzimy
regularnie w każdy czwartek o 15:10. Dlaczego o takiej godzinie?! Bo jesteśmy bliźniaczkami i o tej właśnie porze się urodziłyśmy. Potem w moim ogródku rozpaliłyśmy ognisko. Ogień był ogromny. Oczywiście bez parówek się nie obyło (no i bez coli).

Tak się skończyła historyka o dziwnym telefonie.

Kinga Padała – klasa IV 

Tajemnicze drzewo

W pewne sobotnie popołudnie nudziło mi się, dlatego wyszłam na dwór. Spacerując po alejkach pobliskiego parku, zauważyłam dziwne drzewo, stare spróchniałe z wieloma powyginanymi gałęziami.  Co niezwykłe  na jednej jego gałęzi znajdował się mały zardzewiały klucz, a na drugiej grubszej małe liczydło. Wzięłam liczydło i obróciłam jego kuleczki. Zdziwiłam się, ponieważ w tej samej chwili utworzył się z niego napis ,,We mnie jest tajemnica‘’. Byłam zaskoczona i ciekawa tego, co będzie dalej. Obeszłam drzewo dookoła i znalazłam starą dziuplę, z której wydobywał się  delikatny, niebieskawy dymek. Poczułam  też piękny  zapach niezapominajek. Gdy dymek się  rozwiał, na jego miejscu ukazała się kłódka. Włożyłam do niej klucz i po chwili ziemia się pode mną zapadła. Po chwili upadłam na miękką ściółkę z liści. Podniosłam się i poszłam w głąb ciemnego tunelu.

            Nagle zauważyłam niebieskie światełka, które doprowadziły mnie ponownie do wnętrza drzewa. Wyjrzałam przez mały otwór w korze i dostrzegłam polanę pełną niezapominajek, na jej skarpie stał znak ze strzałką w lewo. Nie myśląc o niczym,  poszłam we wskazanym kierunku. Ciekawe co mnie tam spotka…

Amelia Nowosielska – klasa V

Przepowiednia

Był chłodny, jesienny wieczór. Na skraju lasu siedziała starsza kobieta, wokół ogniska panowała cisza. W końcu kobieta przemówiła, a jej słowa miały być przekazywane wszystkim przez najbliższych parę lat. Tak rzekła „Nastały mroczne czasy. Zapomniani przez ludzi, musimy walczyć o swoje prawa. Lecz niedługo to się skończy. Na świat przyjdzie sześć dziewcząt, w nich los naszego rodu. Rozpoznawane będą dzięki tajemniczym znamionom. Oko – Ta Która Widzi, potrafiła będzie dostrzec najskrytsze sekrety. Przed Wagą nie ukryje się prawda. Strzała symbolizować będzie Wojowniczkę. Mała stopa na ramieniu jednej z dziewcząt wskaże jej drogę przez trudy. Różdżka oznacza najsilniejszą czarownicę, jaka kiedykolwiek przyjdzie na świat. Będzie jeszcze jedno dziecko – ze złotym Kluczem. To jej przypadnie najtrudniejsze zadanie uratowanie rodu. Wszystkie narodzą się tej samej nocy przesilenia letniego. Jednak zdolności tych niezwykłych dziewcząt ujawnią się dopiero w ich trzynaste urodziny. Wydarzy się wtedy coś, czego cały świat nigdy nie zapomni. Nasz los jest w dobrych rękach.” Zakończywszy przemowę prorokini, nie pamiętała co przed chwilą powiedziała, ale wiedziała że to coś niezmiernie ważnego.

Tamara Mielniczek – klasa VI