V Mistrzostwa Szkół w SuperFarmera 2018

Klub Gier Planszowych Pionkolandia wraz z wydawnictwem Granna zorganizowali już po raz piąty dla wielbiciele gry planszowej „Super Farmer” Mistrzostwa Szkół. Do Sztumu przyjechało aż 91 uczestników z 31 szkół z całej Polski. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Pan Leszek Tabor.

Mistrzostwa uświetniły występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie  – Wiktorii Dimitrzak – śpiew oraz Filipa Godlewskiego – perkusja.

Po czterogodzinnych zmaganiach i 8 rozgrywkach wygrał uczeń z Zespołu Szkół w Czerninie – Michał Szmaków. Kolejne miejsca zajęli drugie Adrian Czarniak Szkoła Podstawowa Nr 3 z Malborka, trzecie Robert Puczka ze Szkoła Podstawowej Nr 5 w Malborku i czwarte Marcel Kępiński ze Szkoły Podstawowej w Gminie Malbork. Wszyscy Ci uczniowie uzyskali przepustkę na Mistrzostw Polski w Superfarmera, które odbędą się w Warszawie 5 czerwca w muzeum Powstanie Warszawskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwa jak zwykle niestrudzony p. Sławek Wiechowski wraz z 43 wolontariuszami z pięciu szkół powiatu sztumskiego.