Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół w Superfarmera

27 marca 2014 roku w Sztumskim Centrum Kultury odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół w Superfarmera, których organizatorem było Wydawnictwo Granna oraz Klub Gier Planszowych Pionkolandia ze Sztumu. Wystartowało w nich 78 uczniów z 34 szkół z Gdańska, Sopotu, Elbląga, Chojnic, Kwidzyna, Malborka, Dzierzgonia, Subkowy, Starego Targu, Mikołajek Pomorskich, Ryjewa, Czernina i Żukowa.

Po uroczystym przywitaniu gości przez organizatorów i Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Pana Leszka Tabora omówiono zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stolików. Każdy z graczy rozegrał cztery partie eliminacyjne. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono najlepszą szesnastkę półfinalistów, a z nich czterech finalistów w składzie: Paweł Falkowski z Gimnazjum w Ryjewie, Adrian Kirsch z Gimnazjum Nr 1 Sztum, Sandra Czechowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie oraz Krystian Wawryszuk z Gimnazjum z Elbląga.

Gra trwała dość długo, wilki i lisy często wpadały i zjadały zwierzęta, w końcu tytuł SUPERFARMERA uzyskał Paweł Falkowski z Gimnazjum w Ryjewie. Dla wszystkich uczestników turnieju firma GRANNA ufundowała drobne nagrody, a dla czwórki finalistów wspaniałe gry.

Podczas zawodów 10 uczniów odebrało nagrody specjalne za najciekawszy strój Superfarmera. 16 najlepszych uczniów, którzy osiągnęli półfinał zdobyło przepustkę dla szkoły do Mistrzostw Polski w Superfamera, które odbędą się w Warszawie 9 czerwca w muzeum Powstanie Warszawskiego.

Ostateczna klasyfikacja

1. Paweł Falkowski – Gimnazjum w Ryjewie

2. Adrian Kirsch – Gimnazjum Nr 1 Sztum

3. Sandra Czechowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sztumie

4. Krystian Wawryszuk – Gimnazjum Szkół Katolickich w Elblągu

W trakcie rozgrywek uczestnicy obejrzeli krótki film o historii powstania gry SUPERFARMER, wszystkich chętnych zachęcamy do obejrzenia tego filmu: