Mistrzostwa Szkół w grze Superfarmer

Więcej zdjęć

Już po raz czwarty odbyły się w Sztumie Mistrzostwa Szkół w grze Superfarmer. Wydawcą gry jest warszawskie wydawnictwo Granna, które rozpowszechnia grę na całym święcie od 20 lat.

Do Sztumu przybyła rekordowa liczba 43 szkół z całej Polski. Turniej rozpoczął się od uroczystego przywitania gości przez Burmistrza Miasta i Gminy Sztum – pana Leszka Tabora, który sprawował patronat nad mistrzostwami i programu artystycznego w wykonaniu zespołu muzycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie oraz uczennicy Justyny Świderskiej z Gimnazjum Nr 1 w Sztumie.

Następnie prowadzący całą imprezę pan Sławomir Wiechowski omówił zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stolików. Każdy z graczy rozegrał sześć partii eliminacyjnych, z których wyłoniono najlepszą szesnastkę półfinalistów, a z nich czterech finalistów w składzie: Krzysztof Gromko ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie, Łukasz Łaskarzewski ze Szkoły Podstawowej w Ryjewie, Stanisław Szostak z Gimnazjum nr 3 w Malborku oraz Filip Połom z Gimnazjum w Ryjewie.

W końcu tytuł SUPERFARMERA 2017 uzyskał Łukasz Łaskarzewski. Dla wszystkich uczestników turnieju firma GRANNA ufundowała drobne nagrody, a dla czwórki finalistów wspaniałe gry.

Podczas zawodów 6 uczniów odebrało nagrody specjalne za najciekawszy strój Superfarmera. 10 najlepszych uczniów, którzy osiągnęli półfinał zdobyło przepustkę dla szkoły do Mistrzostw Polski w Superfamera, które odbędą się w Warszawie 13 czerwca w muzeum Powstanie Warszawskiego.

Warto dodać, że nad całością zawodów czuwało 40 wolontariuszy z pięciu szkół naszego powiatu, w których działa klub Pionkolandia: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sztumie, Gimnazjum Nr 1 w Sztumie, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, Zespół Szkół w Ryjewie i Zespół Szkół w Starym Targu. Wolontariusze zostali docenienie za swoją świetną pracę przez wydawnictwo Granna i zaproszeni do przeprowadzenia mistrzostw w Warszawie.