Sztumscy wolontariusze na Narodowym w Warszawie

Sobota, Stadion Narodowy, tysiące osób, niezliczona ilość gier planszowych. Uwagę przyciągają żółte koszulki. To wolontariusze, a wśród nich młodzi sztumianie.

Opiekunowie Klubu Gier Planszowych „Pionkolandia” zorganizowali wycieczkę do Warszawy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie, Gimnazjum Nr 1 w Sztumie oraz Zespołu Szkół w Starym Targu. Pierwszego dnia, 3 października, uczestnicy najpierw poznali zabytki starej części Warszawy, tj. Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Barbakan, Uniwersytet Warszawski, a potem przenieśli się w świat najnowszej technologii w Centrum Nauki Kopernik. Następnego dnia, 4 października, uczniowie uczestniczyli w festiwalu gier planszowych „Planszówki na Narodowym”. Sztumski klub pojechał tam na zaproszenie stowarzyszenia „Rozwiń się” organizującego to przedsięwzięcie. Na Stadion Narodowy w ciągu całej soboty przyszło ponad 5000 osób, a młodzi sztumianie mogli im służyć swoją pomocą, wypożyczając gry, tłumacząc ich zasady i doradzając w wyborze odpowiednich pozycji, gdyż pracowali tam jako wolontariusze. Starali się pomagać nawet w najdrobniejszych sprawach- wydawali identyfikatory i wskazywali drogę. Praca wolontariacka sprawiła uczniom wiele satysfakcji, pokazała, że poprzez bezinteresowną pomoc można sprawić radość innym, a to wpływa pozytywnie na własne samopoczucie. Do autobusu wsiedli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Sztum powitał ich nad ranem.

Planszówki na Narodowym są zdecydowanie jedną z najlepszych i największych imprez planszówkowych w Polsce. Cieszy nas fakt, że klub z naszego miasta był jednym z partnerów.