Turnieje, turnieje, turnieje… w Sztumie

Klub Gier Planszowych Pionkolandia z okazji 598 urodzin Sztumu zorganizował 6 września 2014 roku cztery turnieje gier planszowych w 7 Cudów Świata, Carcassonne, Splendor oraz Metropolię. Uczestnicy przez 7 godzin zacięcie rywalizowali o miano najlepszego gracza w poszczególnych tytułach.
Najlepszą zawodniczką w grze 7 Cudów Świata okazała się Ewelina Koper z Gryfina, drugie miejsce zajął Michał Trzciński z Warszawy zaś trzecim był Rafał Kowalski z Ryjewa.

W Carcassonne pierwszymi trzema miejscami podzielili. Mistrzem został Emanuel Okrój ze Sztumu, drugi był Krzysztof Kozłowski z Ryjewa a trzeci Robert Andrzejewski także z Ryjewa.
W finale gry Splendor zmierzyło się małżeństwo Kamila i Arek Piróg i po zaciętej walce minimalnie lepszym okazał się Pan Arek.

Ostaniem finałem dnia była gra Metropolia , gdzie ponownie najlepszym graczem został Arkadiusz Piróg.
Dziękuje wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację. Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum Nr 1 ze Sztumu za pomoc i wsparcie przy organizacji. Dziękuje Sztumskiemu Centrum Kultury za udostępnienie pomieszczeń do turniejów. Dziękuje władzom miasta za wsparcie i obecność. Specjalne podziękowania kieruje do Pani wiceburmistrz Alicji Podlewskiej, która dała się namówić na pierwszą rozgrywkę w grę planszową. Na końcu dziękuje wszystkim sponsorom i wydawcom, bez których nie odbyłaby się ta impreza. W szczególności dziękuje wydawnictwu Rebel, Bard i Foxgames.