Powrót do Zagraj z nami

Edycja II – 2012

3 października 2011PIRACI2

„Pionkolandia” najpierw obrała właściwy kurs, potem postawiła żagle na maszt i zgodnie z oczekiwaniem, 3 października wyruszyła w długi rejs szlakiem nowoczesnych gier planszowych. Na swój statek zabrała nie tylko stałych klubowiczów, ale również kandydatów na przyszłych farmerów i piratów.

Pierwszym etapem podróży była słynąca z hodowliWyspa Granna. To tam 120 osób postanowiło sprawdzić się w roli farmera, zakładając własne stado i pomnażając je o kolejne sztuki zwierząt hodowlanych. Najlepszym Super Farmerem okazał się po raz kolejny Daniel Wieliczko, który nie miał sobie równych zarówno w turnieju „Zagraj z mamą”, jak i teraz.

Następnie pomyśle wiatry zaprowadziły nas doKrainy Rebla, gdzie tubylcy umilali sobie czas grając w niepozorną z wyglądu, ale niezwykle wciągającą grę ?Dobble?. W tej dziedzinie prym wiodły dziewczyny. Najlepszą spostrzegawczością i zdolnością koncentracji uwagi wykazała się Karolina Katarzyniak i to ona zdobyła zaszczytny tytuł Najlepszego Dobblemaniaka.

 

Ostatnim etapem naszego rejsu po planszówkach była Wyspa Piratów-Egmont. Chcąc zdobyć łup karaibskiej floty, musieliśmy przejąć ich okręty, wprowadzić na nie swoich hersztów oraz zawrzeć pakt z legendarnym Czarnobrodym. Największy spryt i niespotykaną odwagę w walce z nieprzyjacielską flotą okazał Pirat Wszechczasów – Mateusz Bałkowski, który zdobył niezliczoną ilość statków, a wraz z nimi warte fortunę łupy.

Po tak emocjonujących przeżyciach podryfowaliśmy jeszcze po innych planszowych głębinach, a następnie powróciliśmy do rodzimego portu.

Za pomoc przy organizacji rejsu serdecznie dziękujemy:

  • Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie

  • Redakcji Dziennika Bałtyckiego

  • Wydawnictwom: Granna, Rebel, Egmont, Piatnik, Galakta

  • Urzędowi Miasta i Gminy Sztum

  • Panu Sławomirowi Lipskiemu

  • Panu Mariuszowi Trybańskiemu

Wyniki turniejów

Super Farmer
1. Daniel Wieliczko
2. Dawid Wesołowski
3. Dominika Urbańska
4. Mateusz Bołkowski
5. Julia Wesołowska

Dobble

1. Karolina Katarzyniak
2. Julia Tomasiak
3. Dominik Wiechowski

Piraci – karaibska flota

1. Mateusz Bołkowski
2. Kacper Bakuła
3. Wiktor Wilczewski