Powrót do Mistrzostwa powiatu

Edycja I – 2011

Zwycięzcą Mistrzostw Sztumu w grze Rummikub został 11-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie Emanuel Okrój. W finale pokonał Ireneusza Lipca z Gimnazjum w Czerninie. Łącznie w całym turnieju uczestniczyło 177 osób. Ósemka najlepszych będzie reprezentowała Sztum w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 25 listopada 2011 roku w Warszawie.

Rumi 20  sztuk A3

Wielki finał w Warszawie

W miniony piątek Warszawa stała się niekwestionowaną stolicą Rummikuba. Stało się to za sprawą miłośników gry, którzy przybyli do miasta Syrenki, aby wyłonić spośród siebie mistrza Polski. W gronie 64 szczęśliwców z całej Polski, wytypowanych w drodze wcześniejszych eliminacji, było 11 naszych reprezentantów. Stanowili oni swoisty ewenement, gdyż tak licznej i dobrze zorganizowanej ekipy spoza Warszawy na mistrzostwach jeszcze nie było. Turniej poprowadził Robert Moskwa – aktor, wielbiciel gier planszowych oraz ambasador marki Rummikub w jednej osobie. Wszyscy uczestnicy zostali losowo dobrani do stolików, a następnie rozegrali dwie rundy po cztery partie. Do trzeciego etapu przeszli ci, którzy odnieśli największą ilość zwycięstw i tym samym uzyskali najwięcej tzw. dużych punktów.

Po dwóch rundach najlepszy dorobek punktowy spośród sztumian mieli Elwira Tomasiak oraz Sławomir Wiechowski, i to oni z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia listy półfinalistów. Ostatecznie o przejściu do kolejnej rundy zdecydowała ilość małych punktów, a jak się okazało, była ona korzystniejsza dla szefa „Pionkolandii”. W ostatecznej rozgrywce o finał Sławomir Wiechowski grał z doświadczonymi graczami, którzy swoją obecność zaznaczyli w poprzednich edycjach turnieju. Niestety musiał ustąpić im pola, w wielkim finale zagrali inni. Jednak znalezienie się w gronie 12 najlepszych graczy w Polsce to już wielki sukces. Tak naprawdę odniosła go cała sztumska drużyna, wykazując się ogromną determinacją i wolą walki. Nagrodą dla niej były nie tylko pakiety sponsorskie oraz obecność gwiazd telewizji przy sąsiednim stoliku, lecz przede wszystkim ogromna satysfakcja oraz świadomość, że warto być częścią tego rummikubowego spektaklu. A składały się na niego najpierw udane eliminacje szkolne, nieco później ekscytujące Mistrzostwa Sztumu w Rummikub o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Sztumie, później organizacja wyjazdu do Warszawy, a na końcu niezapomniane mistrzostwa.

Jest co wspominać, będzie co wspominać.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji turnieju oraz wyjazdu: Urzędowi Miasta i Gminy Sztum, Starostwu Powiatowemu w Sztumie, Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie, dyrektorom szkół oraz samym uczestnikom i ich opiekunom – za życzliwość i ogromne wsparcie jakiego doświadczyliśmy w drodze do mistrzostw.

W mistrzostwach zagrali: Anna Sabara, Diana Filip, Wiktoria Bartnicka, Karolina Zimińska, Ireneusz Lipiec, Piotr Złoch, Emanuel Okrój, Maria Mazerska, Elwira Tomasiak, Arkadiusz Piróg, Sławomir Wiechowski.