Powrót do Edycja 2015 – Sztum

Relacja pracowa

29 kwietnia 2015 roku w Sztumie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół w grze Superfarmer. W finale wzięło udział 90 najlepszych uczniów z 30 szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego. Organizatorami mistrzostw był Klub Gier Planszowych Pionkolandia oraz wydawnictwo Granna.

Spotkanie finałowe odbyło się w kino-teatrze w Sztumskim Centrum Kultury. Poprowadzili je Marlena Nowosielska i Sławomir Wiechowski – założyciele klubu Pionkolandia. Oprócz uczniów i nauczycieli na finał przybyli goście: burmistrz Miasta i Gminy Sztum – pan Leszek Tabor, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Sztum pan Czesław Oleksiak, przewodniczący komisji oświaty pan Bartosz Mazerski, dyrekcja Szkoły Podstawnej nr 2 w Sztumie w osobie pani Agnieszki Boguckiej i Agnieszki Jaroszewskiej. Wydawnictwo Granna głównego sponsora mistrzostw reprezentowała dyrektor ds. promocji pani Bożena Michalska.

Po krótkim przywitaniu gości nastąpiło wręczenie nagród mistrzom poszczególnych szkół za wygranie eliminacji szkolnych. Mistrzowie otrzymali grę „Słońce i księżyc”, zaś pozostali uczestnicy grę „Omnibus”. wydawnictwa Granna. Dodatkową nagrodą dla uczestników były piosenki, które zaśpiewały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Nr 1 w Sztumie.

Po oficjalnych uroczystościach, uczestnicy mistrzostw udali się do sali czekoladowej na rozgrywki eliminacyjne, zaś nauczyciele skorzystali z warsztatów przygotowanych przez wydawnictwo Granna na temat wykorzystania gier planszowych na zajęciach szkolnych.

Po 2 godzinach zmagań eliminacyjnych i rozegraniu 4 partii wyłoniono 16 najlepszych, którzy zmierzyli się w półfinałach o wejście do ścisłego finału. W finale spotkały się cztery osoby: Sandra Czechowska – Gimnazjum Nr 1 w Sztumie, Michał Szmaków i Nikola Powierża – Szkoła Podstawowa w Czerninie, Maja Martynika – Szkoła Podstawowa Nr 9  w Malborku. Najlepszy Superfarmerem okazała się multimedalistka wszelkich turniejów gier – Sandra Czechowska.

Dodatkową atrakcją było wręczenie nagrody specjalnej za najładniejszy i najbardziej oryginalny strój Superfarmera, który zdobyła Marysia Błaszkiewicz za strój zajączka.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie na mistrzostwa, a wydawnictwu Granna za ufundowanie nagród i przekazanie egzemplarzy gier do przeprowadzania eliminacji szkolnych.