Powrót do Odkrywcy Dolnego Powiśla

Prototyp

Pewnie ciekawi jesteście skąd wziął się pomysł na taką grę?

Otóż w styczniu 2012 roku dostaliśmy propozycję od Pani wiceburmistrz miasta Sztum Pani Alicji Podlewskiej na stworzenie gry o naszym regionie. Założeniem było stwarzanie gry edukacyjnej oraz ukazanie najciekawszych i najpiękniejszych miejsc naszego regionu.

Pomysł na grę pojawił się dość szybko, w lutym 2012 powstał prototyp i zaczęliśmy test z rodziną, wśród znajomych oraz w klubie wśród uczniów.
Kiedy gra była gotowa, pracę przejęło Sztumskie Centrum Kultury i pani Milena Draus, która napisała projekt, który następnie złożyliśmy w Gdańsku w Urzędzie Marszałkowskim.

Kiedy otrzymaliśmy pozytywną rekomendację z Gdańska ruszyliśmy do pracy na wydaniem gry. Stworzyliśmy zespół w składzie: Jerzy Wesołowski, Przemek Rakowski (POT) Rafał Zamojski, Joanna Sawczuk (Starostwo powiatowe), Milena Draus (Sztumskie Centrum Kultury) i Sławomir Wiechowski, który dopracował szczegóły.
Wybraliśmy wydawnictwo z Krakowa: Polskie Gry Planszowe
I tak po 2 latach powstała gra pod tytułem: Odkrywcy Dolnego Powiśla

Poniżej prezentujemy zdjęcia z prac nad grą „Odkrywcy Dolnego Powiśla”. Gra powstawała przez około 2 lat.

„Gra Odkrywcy zrodziła się z pasji do gier planszowych, do podróżowania, do fotografii oraz z miłości Sztumu, do naszego miejsca w którym mieszkamy”.