Mistrzostwa Polski w Molkky w Sztumie

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Mölkky zakończone sukcesem.

Zawody odbyły się 25 sierpnia 2018 roku w Sztumie i wzięło w nich udział 27 wspaniałych zespołów z całej Polski oraz zawodnicy z Francji i Finlandii. Drużyny rywalizowały w 4 grupach po 6-7 zespołów, gdzie każdy z każdym rozegrał 2 sety. Z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów po 2 drużyny. Po 6 godzinach zmagań najlepsi okazali Mistrzowie Świata z drużyny Mölkk Your World w składzie Good Oli i Hämälainen Antti, którzy w finale pokonali drużynę Jednorożców ze Sztumu rodzeństwo Marka i Marię Grobelnych. Ogromnie gratulujemy zwycięzcom. Na szczególne wyróżnienie zasługują  reprezentanci Sztumu, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Ostateczna klasyfikacja:

  1. Mölkk Your World (Francja/Finlandia) – Good Oli i Hämälainen Antti
  2. Jednorożce (Sztum) – Marek i Maria Globelny
  3. Macki (Sztum) – Maciek Grzmil i Maciej Mazerski
  4. 3 drużyna (Finlandia/ Polska – Elbląg) – Aleksandra Rzepecka i Rossa

 

Miejsca 5-8

  • Cebulki (Sztum) – Ewa, Krzysztof i Oskar Cebula
  • Szwagry (Sztum) – Marcin Morzyk i Łukasz Jezierski
  • Finka@Osti (Puszczykowo) – Michał Cyranek i Barbara Skoracka
  • Molki Spożywcze (Poznań) – Maciej Grochowski i Marianna Fogtman Budaj

Dziękujemy, że tak licznie przybyliście na tą imprezę. Dziękujemy również za to, że tak dobrze bawiliście się podczas Mistrzostw. Atmosfera była świetna – miło nam, że wspólnie udało nam się zbudować taki super klimat.

W szczególności dziękuje: niezawodnym, wolontariuszom, Panu burmistrzowie Leszkowi Taborowi za patronat i wsparcie, Lekkoatletycznemu Klubowi Zantyr Sztum, Miastu i Gminie Sztum, Sztumskiemu Centrum Kultury, Zespołowi Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach, dla Burczyk Estrada, Restauracji Szwalnia, a przede wszystkim Henrykowi Stokłosie z firmy Tactic za pomysł i wsparcie w organizacji mistrzostw. Do zobaczenia za rok.

Relacja z Mistrzostw Polski w lokalnej telewizji.

[WRGF id=2894]