Mistrzostwa szkół w Pomysłówkę i Triominos

Pomyslowka (735x1024)

II Mistrzostwa szkół w grze Pomysłówka i Triminos odbędą się w Sztumie 14 kwietnia (czwartek) 2016 roku w Sztumskim Centrum Kultury.

Zapraszamy do wzięcia udziału. 

Formularz zgłoszenie szkoły

Regulamin mistrzostw

Zgłoszone szkoły

Cóż to za gry?

Pomysłówka to gra od 2 do 4 graczy, polegająca na jak najszybszym znalezieniu słów ukrytych na okrągłej planszy i tym samym uprzedzeniu przeciwnika. Gracze układają przed sobą pustą planszą i wybierają żetony w jednym z czterech kolorów. Jeden z graczy przekręca planszę, a wtedy ukazuje się szukane słowo. Gracz, który odnajdzie je jako pierwszy, woła Pomysłówka i zaznacza swoimi żetonami wyraz, który odnalazł. Gra toczy się dalej, aż do odnalezienia  około 25 haseł. Niekiedy gracz znajdzie słowo, którego litery są już zaznaczone przez przeciwnika. Gdy tak się stanie, przeciwnik musi usunąć wszystkie swoje żetony z tego słowa. Niekiedy może to spowodować zepsucie innych wyrazów. Gracze grają do czasu odnalezienia wszystkich słów w układance. Na koniec zliczamy swoje żetony na planszy, a gracz z największą ilością żetonów wygrywa.

Pomyslowka-15

Pomyslowka-5

Więcej o samej grze można przeczytać na moim blogu:

http://wiechowski.znadplanszy.pl/2014/11/26/pomyslowka-gra-z-pomyslem/

Triominos przypomina klasyczne domino, ale gwarantuje znacznie ciekawszę rozgrywkę. Układane elementy mają kształt równobocznych trójkątów z liczbami w narożnikach. Dostawiając kolejną płytkę do już ułożonego układu, musimy zadbać o to, by numery w sąsiadujących narożnikach były takie same.

Triominos dodaje dodatkowy wymiar rozgrywce, gra nie opiera się wyłącznie na szczęściu, wymaga spostrzegawczości, logiki oraz strategii.

Więcej o samej grze można przeczytać na blogu:

http://scheherazade.znadplanszy.pl/2015/06/22/triominos/